Lonδίνο 2024! 5νθήμερη εκδρομή εκπαιδευτηρίων Rozis.

5νθήμερη εκδρομή εκπαιδευτηρίων Rozis στο Λονδίνο.

Αγαπητοί γονείς και μαθητές,

Τα εκπαιδευτήρια Rozis διοργανώνουν 5νθήμερη μαθητική εκδρομή στο Λονδίνο, την περίοδο 9-13 Ιουλίου 2024.

Συνολικά έχουμε επισκεφτεί το Λονδίνο οκτώ φορές από το 1997 με πιο πρόσφατη την περσινή μας εκδρομή κατά την περίοδο 1-6 Αυγούστου 2023, με την συμμετοχή 26 μαθητών.

Στην εκπαιδευτική εκδρομή μπορούν να συμμετέχουν μαθητές Γυμνασίου-Λυκείου των τάξεων Β2.Lower & C2.Proficiency, απόφοιτοι των εκπαιδευτηρίων ROZIS καθώς και οι φίλοι των μαθητών Rozis τάξεων Β’ Γυμνασίου – Γ’ Γυμνασίου & Λυκείου.

Η έκδοση διαβατηρίου είναι απαραίτητη για την είσοδό μας στην Αγγλία, λόγω του Brexit.

“Το πρόγραμμα των περιηγήσεων στο Λονδίνο είναι ξεχωριστό. Εκτός από τα πασίγνωστα αξιοθέατα, περιλαμβάνει τοποθεσίες, γειτονίες και σημεία ενδιαφέροντος που δεν είναι ευρέως γνωστά όμως αξίζει να τα επισκεφτούμε!”

Επιθυμία μας είναι οι μαθητές να εμβαθύνουν τις γνώσεις τους για τον Αγγλοσαξονικό πολιτισμό, να γνωρίσουν από κοντά γνωστά και άγνωστα σημεία του Λονδίνου και φυσικά να χρησιμοποιήσουν την Αγγλική γλώσσα σε κάθε δραστηριότητα, ακόμη και όταν συνομιλούν μεταξύ τους, κατά την διάρκεια της εκδρομής. Είναι ωραία όταν μιλάμε Αγγλικά στο Λονδίνο!

Δήλωση συμμετοχής έως την Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου:

✅ στις γραμματείες των εκπαιδευτηρίων Rozis

✅ ή μέσω της ηλεκτρονικής φόρμας των εκπαιδευτηρίων.

Στην τιμή της εκδρομής κατ’ άτομο περιλαμβάνονται:

Αεροπορικά εισιτήρια με απευθείας πτήσεις Θεσσαλονίκη – Λονδίνο – Θεσσαλονίκη.

Μετακίνηση με δικό μας λεωφορείο Σέρρες – Αεροδρόμιο Μακεδονία – Σέρρες.

Μετακίνηση με δικό μας λεωφορείο Αεροδρόμιο Λονδίνου – Ξενοδοχείο – Αεροδρόμιο Λονδίνου.

Διαμονή (4 βράδια) στο ξενοδοχείο THE ROYAL NATIONAL, στο κέντρο του Λονδίνου. H επιλογή του ξενοδοχείου γίνεται πάντα με γνώμονα την ασφάλεια των μαθητών, την τοποθεσία και τις ανέσεις που μας παρέχει. Στην τιμή συμπεριλαμβάνεται μπουφές με Continental ή English breakfast (πρωινό).

Ασφάλεια αστικής ευθύνης.

Καθημερινό πρόγραμμα περιηγήσεων από τις 9:00 μέχρι τις 18:00. Οι περισσότερες μετακινήσεις μας στο Λονδίνο θα πραγματοποιηθούν με τα διάσημα διώροφα κόκκινα λεωφορεία και το μετρό (tube) έτσι ώστε να απολαύσουμε την διαδρομή και να ζήσουμε τον παλμό της πόλης.

Για την διευκόλυνσή των οικογενειών, το εκτιμώμενο ποσό της εκδρομής μπορεί να καταβληθεί -τοις μετρητοίς- τμηματικά σε  3 δόσεις, στις γραμματείες των εκπαιδευτηρίων Ρόζης:

1η δόση: έως την Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου.

✔2η δόση: έως την Δευτέρα 11 Μαρτίου.

✔3η δόση: έως την Παρασκευή 3 Μαΐου.

Περισσότερες πληροφορίες: Rozis Κερασούντος 13, Τ.2321052916 Rozis Σεβαστείας 3, Τ.2321097980