Ξεκινάμε Γερμανικά & Γαλλικά παρέα. Είναι πιο ωραία!

Νέα τμήματα γνωριμίας της ΓερμανικήςΓαλλικής Γλώσσας για μαθητές Δ’ & Ε Δημοτικού!

Διάρκεια: 3 μήνες, αρχές Μαρτίου – αρχές Ιουνίου.

Πρόγραμμα: 1 ώρα/εβδομάδα ανά γλώσσα.

Δυνατότητα επιλογής ταυτόχρονης παρακολούθησης Γερμανικής και Γαλλικής γλώσσα στο τρίμηνο πρόγραμμα (1+1 ώρες).

Συμβολικά μηνιαία δίδακτρα: €5 (πέντε ευρώ) ανά γλώσσα.

Πληροφορίες στις γραμματείες των εκπαιδευτηρίων Rozis (Τ.23210 52915)

Online φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Γερμανικά ή Γαλλικά;

Είναι το δίλημμα γονέων και μαθητών που θέλουν να ξεκινήσουν την εκμάθηση της δεύτερης ξένης γλώσσα στην Δ΄ή Ε’ Δημοτικού.

Στα εκπαιδευτήρια Rozis δίνουμε την ευκαιρία στους μαθητές να γνωρίσουν -δίχως πίεση χρόνου- και τις 2 γλώσσες, να τις ακούσουν και να τις μιλήσουν, πριν την τελική επιλογή τους.

Είναι σημαντικό να αγαπήσουν την ξένη γλώσσα πριν αποφασίσουν να την μάθουν.

Το ισορροπημένο πρόγραμμα σπουδών & διδάκτρων των εκπαιδευτηρίων Rozis ενθαρρύνει την εκμάθηση των 2 ξένων γλωσσών, (Αγγλικής & Γερμανικής – Αγγλικής & Γαλλικής) θέτοντας τον πρώτο στόχο  -πιστοποίηση Β1 Γερμανικής & Β1 Γαλλικής- σε μόλις 4 χρόνια.

Τον Σεπτέμβριο, οι μαθητές που επιθυμούν να εγγραφούν στην πρώτη χρονιά Γερμανικής ή Γαλλικής Γλώσσας θα παρακολουθήσουν δίωρο πρόγραμμα/εβδομάδα.

Είναι ωραίο να μιλάμε δύο ξένες γλώσσες! Μπορούμε!

[divider type=”standard” text=”Go to top” width=”1/1″ el_position=”first last”]

Θέλω να μάθω Γαλλικά!

Περισσότεροι από 220 εκατομμύρια άνθρωποι ομιλούν την Γαλλική Γλώσσα σε όλο τον κόσμο.

Η Γαλλική Γλώσσα είναι η μοναδική γλώσσα -μαζί με την Αγγλική- που διδάσκεται στα σχολεία σε όλες τις χώρες του κόσμου.

Η Γαλλική είναι η επίσημη γλώσσα στον Καναδά, την Ελβετία, το Βέλγιο και σε αρκετές χώρες της Αφρικής.

Η Γαλλική είναι η Γλώσσα του πολιτισμού, της μαγειρικής, της μόδας, του θεάτρου, των τεχνών και της αρχιτεκτονικής.

Η Γαλλική Γλώσσα είναι ευχάριστη να την μαθαίνεις, είναι ωραία να την ακούς και το Παρίσι μοναδική πόλη για να ζεις.

θέλω να μάθω Γερμανικά!

H Γερμανική Γλώσσα ομιλείται ως μητρική από 120 εκατομμύρια σε όλο τον κόσμο.Η Γερμανία είναι η 3η μεγαλύτερη οικονομία παγκοσμίως.

Η Γερμανική Γλώσσα είναι η επίσημη γλώσσα στην Αυστρία, την Ελβετία, το Λιχτενστάιν, την Ελβετία και το Λουξεμβούργο.

Η Γερμανική Γλώσσα είναι η γλώσσα της τεχνολογίας, της μηχανικής, της φιλοσοφίας, της κλασσικής μουσικής.

Οι Γερμανικές ιστοσελίδες είναι οι περισσότερες παγκοσμίως καθώς το επέκταμα .de (deutschland) είναι το δεύτερο πιο δημοφιλές μετά από το .com.

Η Γερμανική και η Αγγλική Γλώσσα έχουν κοινές ρίζες, όπως και οι λαοί τους.