Outdoor Activities – Δραστηριότητες Αγγλικής Γλώσσας για μικρούς μαθητές.

Στα πλαίσια των δραστηριοτήτων Αγγλικής γλώσσας Speak & Do, οι μικροί μαθητές του Rozis Junior School έχουν την ευκαιρία να εξασκήσουν την Αγγλική Γλώσσα και όσα έχουν διδαχτεί εντός τάξης, σε πραγματικές πλέον συνθήκες.

Πρόσφατα πραγματοποιήσαμε επίσκεψη σε γνωστό Super Market της πόλης με τους μαθητές του τμήματος Teens 1.1 του εκπαιδευτηρίου Rozis Kerasountos και την καθηγήτρια Miss Diana.

Στόχος είναι οι μαθητές να αναγνωρίσουν προϊόντα που ήδη γνωρίζουν την ονομασία τους στην Αγγλική Γλώσσα, να υποδυθούν τον ρόλοι του πελάτη χρησιμοποιώντας την Αγγλική Γλώσσα, να μάθουν νέες ονομασίες προϊόντων και να αναπτύξουν όλες τις δεξιότητες που έχουν διδαχτεί στην τάξη, πλέον εκτός τάξης!

Ένας διαφορετικός και διασκεδαστικός τρόπος για να μπορέσουν τα παιδιά να εξασκήσουν τις γνώσεις τους, και να τονώσουν την αυτοπεποίθηση τους. Yes they can!

Ευχαριστούμε για την άψογη φιλοξενία το προσωπικό του Super Market Σκλαβενίτης στην οδό Νικομηδείας.

Οι δραστηριότητες γλώσσας (outdoor activities) του Rozis Junior School θα συνεχιστούν μέχρι τέλος Μαΐου σε διάφορα σημεία της πόλης.